Skořice a její přínos pro lidské zdraví

Skořice a její přínos pro lidské zdraví

Skořice pochází z východní Asie. Již ve středověku patřila spolu s černým pepřem k nejoblíbenějším kořením na světě. Pravá skořice není jen aromatické koření. V tradiční medicíně je dokonce známá jako lék.

Není pochyb o tom, že skořice má vynikající zdravotní účinky, vždyť ji lidé používají již po staletí.

Víte, jaké jsou její všestranné účinky?

Skořice neslouží jen k ochucení, ale je známá i pro své zdraví prospěšné účinky. Kromě toho se používá také v aromaterapii a v péči o pleť. Toto koření se nachází ve vnitřní vrstvě kůry stromu příbuzného vavřínu (bobkový list).

Existují dva druhy skořice - skořice cejlonská a skořice čínská.


Cejlonská skořice je jemnější a lehčí a prodává se ve formě svitků. Čínská neboli kasie se prodává mletá.
Rozdíl v jejich složení je však minimální. Rozmanité účinky jsou výsledkem celého spektra vitaminů a minerálů, které skořice obsahuje - železa, vápníku, hořčíku a vitaminů A, B6 a C.


Jaké jsou účinky skořice?

 

Co je dobré vědět o skořici?

Skořice má hypoglykemický účinek - dokáže snížit hladinu cukru v krvi a zároveň zvýšit citlivost na inzulín. Snižuje tak inzulinovou rezistenci, čímž napomáhá správnému fungování inzulinu. Jedním ze způsobů, jak mohou skořici konzumovat lidé, kteří potřebují pomoci právě s tímto problémem, je pití skořicového čaje.


Připraví se tak, že se dvě čajové lžičky mleté skořice nasypou do litru vroucí vody. Nápoj se poté nechá vychladnout na pokojovou teplotu a scedí se. Poté jej lze ochutit lžičkou medu.

Je vhodný pro své účinky na kardiovaskulární systém - pravidelné užívání může zpružnit cévy a žíly. Kromě toho účinně snižuje hladinu cholesterolu, příznivě působí na svaly a reguluje krevní tlak. Stejně jako jiné koření, například zázvor nebo máta, je skořice známým antioxidantem - mezi nimi obsahuje polyfenoly. Oproti jiným kořením dokáže zajistit detoxikaci celého těla.

Je vhodná i pro ty, kteří trpí zažívacími problémy - skořice dokáže zabránit výskytu plísní nebo parazitů. Kromě toho účinně bojuje proti bakteriím. Může také pomoci, pokud se potýkáte s problémy s nadýmáním.

Skořicový aldehyd je důležitou složkou, která pomáhá v boji proti různým typům infekcí. Díky svým protiplísňovým a antibakteriálním účinkům dokáže působit proti infekci v těle a pomáhá také při zubním kazu nebo zápachu z úst.

Skořice v kombinaci s medem je jednou z nejúčinnějších přírodních forem prevence proti nachlazení, chřipce a angíně. Skořice spolu s medem je považována za nejvhodnější přírodní prevenci a případně i terapii například chřipky, nachlazení nebo angíny. Obě mají silné antibiotické a protiinfekční účinky, v takové kombinaci se jejich účinky ještě zvyšují. Můžete je přidat do čaje, ochutit jimi ovesnou či jinou kaši k snídani nebo si z nich připravit odvar.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz